Wakacje ze szkołą. Wycieczka do Świętokrzyskiej Polany w Chrustach

obrazek

Nasza letnia akcja "Wakacje ze szkołą" trwa w najlepsze. Za nami kolejny udany wyjazd dzięki dofinansowaniu przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Obrazowie i Zespół Ekonomiczny  Oświaty w Obrazowie.

Dnia 18 lipca 2017 r. chętne dzieci z klas I-IV ze szkoły w Kleczanowie udały się na wycieczkę autokarową do Kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach k/Kielc. Razem z opiekunami - nauczycielami miło spędziły czas na korzystaniu z wielu atrakcji, które oferuje Park Rozrywki.

Słoneczny wtorek zachęcał do aktywnego wypoczynku. Kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów pod opieką nauczycieli: J. Szostak, A. Tyban, E. Krzemińskiej i D. Jędrychy w godzinach porannych dotarła do celu podróży. Zwiedzanie rozpoczęli od Akwarium "Oceanika". Dzieci miały możliwość podziwiania podwodnej flory i fauny z różnych zakątków świata. Przewodnik zabrał je w „podróż” po morzach i oceanach opisując ich  mieszkańców. A było co podziwiać… Wszyscy z zachwytem przyglądali się różnokolorowym rybom, płaszczkom, sumom, groźnym rekinom i piraniom.

Po zwiedzeniu oceanarium przyszła pora na następny punkt zwiedzania, a mianowicie „Park Miniatur”, gdzie można było oglądać makiety największych zabytków świętokrzyskiego regionu przedstawionych w skali 1:20.  Dzieci z uwagą słuchały opowieści o każdym zabytku, nagranych na przenośnych zestawach słuchawkowych z audiobookami.

Wyśmienitej rozrywki  uczestnikom wycieczki dostarczyła "Kraina Zabawy" z dmuchańcami, kulami wodnymi, łódkami, eurobungee oraz Park Linowy z torami przeszkód. Po fizycznym wysiłku znalazł się czas na odwiedzenie zwierzątek z domowych gospodarstw w Brzozowej Zagrodzie i poczęstunek w Bistro "Co nieco". Był to dzień pełen wrażeń, który bez wątpienia dla dzieci będzie pięknym wspomnieniem.