Pielgrzymka dzieci komunijnych

W oktawie Bożego Ciała – 16 czerwca 2017 r. grupa dzieci z kl. III wyruszyła na pielgrzymkę do Łagiewnik i Zakopanego. Pielgrzymka była wyrazem dziękczynienia Bogu za dar I Komunii Świętej. Wraz z dziećmi byli rodzice, parafianie z Kleczanowa i okolic, a także Pani Dyrektor Ewa Biernacka, Ksiądz Proboszcz Andrzej Szymański i katechetka Joanna Kos.

Pierwszym etapem były Łagiewniki: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, także Sanktuarium Jana Pawła II, zbudowane w miejscu, w którym Karol Wojtyła pracował  jako student. Dziś tutaj, gdzie podczas wojny były kamieniołomy, powstaje Centrum Jana Pawła II, mające na celu rozpowszechniać i wcielać w życie słowa Papieża Polaka. Łagiewniki to miejsce dokąd ludzie zmierzają, aby za wstawiennictwem św. Siostry Faustyny, a także św. Jana Pawła II, który przekazał światu orędzie o Bożym Miłosierdziu, prosić o łaski dla siebie, bliskich i dla całego świata.

Miejscem docelowym pielgrzymki, ze względu na 100 rocznicę Objawień Fatimskich, było Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Dzieci wraz z innymi pielgrzymami mogły poznać historię powstania tego Sanktuarium, które związane jest z osobą św. Jana Pawła II. Mieszkańcy Zakopanego, gdy dowiedzieli się o zamachu na Jana Pawła II – 13 maja 1981 r., prosili Matkę Bożą z Fatimy o dar życia dla Papieża Polaka. Jako wotum wdzięczności za ocalenie Papieża  wybudowali Sanktuarium ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

Następnie wszyscy wzięli udział we Mszy Świętej, dziękując Bogu w oktawie Bożego Ciała, że pozostał z nami w Eucharystii, dziękując za I komunię dzieci, a także za dar pielgrzymowania.