Bracia docenieni w konkursie plastycznym

Kontynuacją działań jaką podjęliśmy z REGIONALNYM CENTRUM PROMOCJI OBSZARU NATURA 2000 TARNOBRZESKA DOLINA WISŁY był udział uczniów naszej szkoły z klas IV-VI  w  konkursie plastycznym, pt. „Stare drzewa domem zwierząt”. W dniu 9 czerwca 2017 r. w Muzeum Przyrody na Zamku w Tarnobrzegu odbyło się podsumowanie konkursu. Ku naszemu zadowoleniu okazało się, że wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie z klasy V - bracia Dawid i Bartek Uba. Obaj zajęli ex aequo II miejsce i otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe wraz z dyplomami. Gratulujemy chłopakom i nauczycielowi - opiekunowi A. Tyban. Życzymy dalszych sukcesów :)

Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła  drzew, które są domem dla wielu gatunków zwierząt. Stare, dziuplaste drzewa  pełnią ważną rolę nie tylko dla ptaków, zapewniając im  liczne  dogodne miejsca do zakładania gniazd i zimowisk. Konkurs miał na celu przedstawienie  drzew jako domów i schronień dla ptaków, ssaków i owadów oraz uświadomienie potrzeby zachowania  i ochrony starych, dziuplastych drzew jako niezbędnego elementu ochrony przyrody. Jury oceniało prace, które nadesłano z 2 województw: podkarpackiego i świętokrzyskiego.