Pierwszaki odwiedziły Kielce

W dniu 7 czerwca 2017 r. dzieci z I klasy pod opieką p. wychowawczyni A. Tyban i p. Z. Rutkowskiej pojechały na wycieczkę szkolną do stolicy naszego województwa - Kielc. Wszyscy obejrzeli spektakl w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś", zwiedzili wystawę lalek oraz spędzili beztrosko czas na zabawie w "Raju Urwisa". To był dzień pełen wrażeń.

Wczesnym rankiem pierwszaki już  były gotowe do wyjazdu . Pożegnanie z rodzicami . Przejazd do Kielc upłynął bardzo szybko. Punktem docelowym był Teatr Lalki i Aktora "Kubuś"  i spektakl, pt. „Czerwony Kapturek.” Przedstawienie odbyło się na małej scenie teatru, gdzie  mali widzowie siedzieli na wygodnych poduchach przed występującymi aktorami. Bezpośredni kontakt z aktorem i bohaterami sztuki, piękna oprawa muzyczna i  wielkie zdziwienie..... wstęp do przedstawienia rozegrał się w formie pantomimy aktorów, a Kapturek okazał się wcale nie grzeczną i dobrze ułożoną dziewczynką. Miał humory, dyskutował z samym, przedstawiającym tę opowieść Narratorem i wcale nie lubił chodzić do Babci! Wilka zaś ukazano jako uzależnionego od Mamy życiowego nieudacznika, który mimo nie najmłodszego wieku nie nauczył się jeszcze polować. I zamiast budzić strach, wywoływał w lesie tylko śmiech. Najważniejsze jednak jest to, że bohaterowie pozytywni i negatywni, mimo swych wad, w gruncie rzeczy mieli dobre serca i potrafili cieszyć się życiem.Nowa wersja popularnej bajki spodobała się wszystkim.

Następnie uczestnicy wyprawy zwiedzili Muzeum Lalek Teatralnych, które występowały przed laty w przedstawieniach w teatrze. Kolejnym punktem wycieczki był przejazd do Galerii "Echo".  Pokonanie schodów ruchomych na ostatnie piętro  w galerii  było wielką frajdą. Tam już czekał na dzieci  „Raj Urwisa”  - duża przestrzeń  do zabawy: labirynty, zjeżdżalnie, baseny piłeczkowe, gry zręcznościowe, przejścia na wysokości, to prawie "małpi raj", a nie "raj urwisa". Dzieci bawiły się tutaj w najlepsze. Mimo spoconych twarzyczek zmęczenia nie było widać u naszych "urwisów".  Zwieńczeniem wyjazdu była wizyta w Mc Donald'sie i  regeneracja straconych kalorii.

Pełne emocji pierwszaki w drodze powrotnej do Kleczanowa podziwiały piękne okolice Gór Świętokrzyskich. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konie w stadninie i  krowy pasące się na łące. Dzieciaki jako turyści sprawdziły się super pod względem dyscypliny i samodzielności.