Gminny Dzień Dziecka w Kleczanowie

Jak co roku władze gminy Obrazów pamiętają o najmłodszych mieszkańcach. Po raz kolejny odbył się Gminny Dzień Dziecka, tym razem 4 czerwca 2017 r. na placu przy Szkole Podstawowej w Kleczanowie. Słoneczna pogoda i liczne atrakcje przyciągnęły rzesze ludzi, a przede wszystkim nie mogło zabraknąć dzieci.

Tuż po godz. 15.00 zgromadzonych na rodzinnym pikniku powitali Wójt Gminy Obrazów Krzysztof Tworek, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Adam Smardz i Dyrektor Szkoły w Kleczanowie Ewa Biernacka. Następnie swoje muzyczne talenty zaprezentowały dzieci z naszej szkoły na scenie udekorowanej kolorowymi balonami przez Annę Tyban. Śpiew, taniec i dobra zabawa towarzyszyły występom przedszkolaków i zerówkowiczów z Akademii Przedszkolaka w Kleczanowie przygotowanych przez nauczycielki: Annę Zybałę, Annę Małkiewicz i Justynę Niezgodę. Równie udany muzyczny program pokazali uczniowie i absolwenci kleczanowskiej podstawówki  pod kierunkiem swoich nauczycieli: Jolanty Szostak, Damiana Jędrychy i Ewy Krzemińskiej oraz uczestnicy tanecznych warsztatów ze Szkółką Tańca z Zamościa. W niezwykły świat nauki zabrała publiczność grupa animatorów z Lublina „Zelektryzowani”. Widowiskowy pokaz doświadczeń z dziedziny fizyki i chemii zrobił duże wrażenie na oglądających.

Na Dniu Dziecka nie mogło zabraknąć licznych konkursów przygotowanych przez organizatorów. Rozstrzygnięto Gminny Konkurs Profilaktyczno-Plastyczny „Nie! Dopalaczom i Narkotykom”, w którym wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Obrazów. Uczniowie wykonali bardzo starannie i różnymi technikami prace plastyczne. Nagrodzone prace można było zobaczyć w dniu pikniku na specjalnie przygotowanej wystawie obok sceny. W imieniu jury  i fundatorów nagród - Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych werdykt ogłosiła Pani Dorota Kiliańska. Wśród laureatów konkursu znaleźli się i nasi uczniowie (Gratulacje :)

I miejsce - Dawid Uba – kl. V

II miejsce - Bartosz Uba – kl. V

II miejsce - Marcelina Niezgoda – kl. VI

Po godzinie 16.00 na szkolnym boisku rozpoczęły się rozgrywki w piłce nożnej między drużynami młodzików z Kleczanowa (I miejsce) i Klimontowa (II miejsce). Puchary wręczył sportowcom Wójt Gminy Obrazów Krzysztof Tworek wraz z trenerem z Kleczanowa Zygmuntem Ziomkiem.

Wiele emocji i moc nagród dostarczyły wszystkim konkursy dla dzieci i rodzin przeprowadzone na placu obok szkoły. Uczestnicy brali udział w licznych konkurencjach, takich jak: skakanki, badminton, ping-pong, hula hop, skoki w workach, slalom z piłką, „kacze stopy”, bieg z „dzidziusiem” na rękach, wyścig wózków dziecięcych czy przeciąganie liny. Każdy zawodnik za udział otrzymał atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Konkurencje przygotował i przeprowadził Damian Jędrycha z pomocą nauczycieli: Justyny Niezgody, Agnieszki Chmielewskiej, Joanny Kos i Anny Zybały.

Podczas pikniku każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Kawiarenka i smaczne lody cieszyły się dużą popularnością. Kiełbaski z grilla serwował Janek Kos. Dzieci bezpłatnie bawiły się na urządzeniach dmuchanych, w kolorowych kulach wodnych. Swoje stoiska ze smakołykami przygotowali: Stowarzyszenie „Razem dla Kleczanowa”, Stowarzyszenie „Kobiet Ambitnych” z Bilczy, Stowarzyszenie „Nowe Pokolenie” ze Święcicy,  Koło Gospodyń Wiejskich z Kleczanowa. Ochotnicza Straż Pożarna z Kleczanowa. Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrazowie służył punktem porad. Młodzieżowa Rada Gminy i Gminna Biblioteka przygotowały malowanie twarzy i pokaz baniek mydlanych.

Organizatorzy Gminnego Dnia Dziecka w Kleczanowie, czyli: Wójt Gminy Obrazów, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Szkoła Podstawowa w Kleczanowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Obrazowie, Stowarzyszenia z terenu gminy, Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrazowie, dziękują wszystkim za wspólną i wyśmienitą zabawę.