Wielki sukces Kacpra w konkursie plastycznym

26.05.2017 r. w Kielcach odbył się finał wojewódzkiego etapu XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni". Konkurs rozgrywany jest na etapie powiatowym, wojewódzkim i centralnym. Wojewódzka Komisja Konkursowa ze 167 prac przesłanych ze starostw powiatowych przyznała nagrody 20 uczestnikom konkursu, po 5 nagród w każdej kategorii. Z dumą informujemy, że I miejsce w pierwszej kategorii zajął uczeń naszej szkoły Kacper Adamczyk z kl. I. Nagrodzone prace zostaną przesłane do Centralnej Komisji Konkursowej. Gratulujemy Kacprowi i nauczycielowi-opiekunowi A. Tyban. Życzymy dalszych sukcesów :)

Głównym celem konkursu jest przedstawienie profesjonalnej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna oraz ukazanie strażaków-ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Organizatorem przedsięwzięcia jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej-Szef Obrony Cywilnej Kraju, a w województwie świętokrzyskim konkursowi patronuje Wojewoda Świętokrzyski oraz Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej i Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Nagrody laureatom  etapu wojewódzkiego wręczył wicewojewoda Andrzej Bętkowski.