Interaktywny teatrzyk w naszej szkole

W środę 24 maja 2017 r.  naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście. Aktorzy objazdowego teatru Blaszany Bębenek z Trzebini wystawili sztukę "Pinokio" dla dzieci z przedszkola, zerówki i kl. I-III. Czas spędzony z teatrem był dla wszystkich widzów wspaniałą i pouczającą zabawą.

Przygody drewnianego pajacyka oraz jego ojca Dżepatta to pouczająca opowieść o wyborach pomiędzy dobrem a złem. Przedstawiona z humorem historia wzbudziła żywe zainteresowanie wszystkich widzów. Dodatkowymi atutami spektaklu były kolorowe kostiumy, zmieniająca się, atrakcyjna scenografia oraz zaśpiewane na żywo autorskie utwory. Jednak największą zaletą przedstawienia była jego interaktywność – dzieci współtworzyły je, tańcząc, śpiewając oraz rozwiązując zaistniałe problemy, dzięki czemu razem z Pinokiem i Dżepettem poznały zasady, którymi warto kierować się w życiu.