Klasa III B na spotkaniu z pisarką Ewą Nowak

18 maja 2017 r.  Gminna Biblioteka Publiczna w Obrazowie gościła panią Ewę Nowak, autorkę popularnych powieści dla młodzieży. Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczniowie naszej szkoły z klasy III B wraz z wychowawczynią. Mieli okazję dowiedzieć się, jak powstaje książka,  jak wygląda praca nad tekstem, skąd biorą się pomysły na nowe powieści i czy występujący w nich bohaterowie mają swoich odpowiedników w rzeczywistości.

Autorka poruszyła wiele tematów związanych z problemami okresu dojrzewania, obecnych w jej książkach: pokonywanie własnych słabości, przemoc psychiczna, podejmowanie walki o to, co w życiu człowieka najważniejsze, ponoszenie odpowiedzialności za swoje słowa i czyny, trudne relacje rodzinne i rówieśnicze, radzenie sobie z emocjami i uczuciami.
Pani Ewa Nowak zaprezentowała też swoje powieści, zachęcając uczniów do ich lektury. Na koniec spotkania dzieci otrzymały na pamiątkę autograf pisarki.