Szkolne obchody Święta Narodowego 3 Maja i Dnia Patrona

W piątek 28.04.2017 r. w Szkole Podstawowej w Kleczanowie uroczyście obchodzono Święto Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Patrona Szkoły Batalionów Chłopskich. Uczniowie z klasy VI, wspierani wokalnie przez młodszych kolegów, wystąpili w przedstawieniu pełnym muzyki i patriotycznych pieśni. Przybliżyli zgromadzonej społeczności szkoły oraz gościom trudne zagadnienia związane z obchodzonym świętem - historię i przyczyny uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przypomniano też sylwetkę Śp. Zofii Kołacz ps. "Lewkonia", żołnierza Batalionów Chłopskich, działaczki Ruchu Ludowego, przyjaciela naszej szkoły, człowieka wielkiego serca i czynu. Po akademii złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicą pamiątkową BCh obok wejścia do budynku szkoły. W czasie obchodów wystawiono poczty ze sztandarami patrona szkoły.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili goście: Pelagia Kotowska - sekretarz Gminy Obrazów, radni: Adam Długosz, Jan Orawiec, Ewa Krzemińska, ks. proboszcz Andrzej Szymański, Adam Wójcik - sołtys wsi Kleczanów i kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Obrazowie, Joanna Legwant - prezes Stowarzyszenia "Wspólnie dla Kleczanowa", Małgorzata Twaróg - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleczanowie, Zygmunt Leszczyński, Helena Kurowska, Maria Kołacz - przyjaciele szkoły, poczet sztandarowy OSP Kleczanów, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi i uczniowie. Patriotyczną akademię przygotowali wraz z uczniami nauczyciele Z. Rutkowska i E. Krzemińska, a dekorację wykonała A. Tyban.