Wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Literackim

W dniu 28 kwietnia 2017 r. w Kielcach odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „List do pisarza”, którego organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach. Ogłoszono laureatów, ogółem wpłynęło 517 listów ze 124 szkół z terenu województwa, w tym 284 prace ze szkół podstawowych. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie również próbowali swoich sił w sztuce pisania listów. Tego ciekawego wyzwania podjęli się pod okiem swojego nauczyciela D. Jędrychy szóstoklasiści: D. Kozioł (list do Joanne Kathleen Rowling), M. Niezgoda (list do Kornela Makuszyńkiego), K. Godowski (list do Lucy Maud Montgomery), A. Kwiatek (list do Roxany Saberi) oraz piątoklasiści D. i B. Uba (list do Astrid Lindgren).

Mimo, że ich prace nie znalazły się w gronie 6 nagrodzonych w  kategorii szkół podstawowych, cieszy fakt, że do literackiego konkursu zgłosiło się tylu młodych "pisarzy" z naszej szkoły. Wszyscy autorzy interesujących listów otrzymali za udział w konkursie oceny celujące z j. polskiego.

Celem konkursu było rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, doskonalenie umiejętności wypowiedzi pisemnej oraz zainteresowanie tradycyjną formą korespondencji, a także pobudzenie twórczej wyobraźni. Konkurs wpisał się w realizację jednego z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017 dotyczącego upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.