Koncert gitarowy w naszej szkole

25 kwietnia 2017 r. naszą szkołę odwiedził  gitarzysta pan Jacek Albin Ostrowski, który od ponad 40 lat zajmuje się grą na gitarze i zagrał blisko 9 tysięcy koncertów. Nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie mieli okazję wysłuchać koncertu, pt. Gitara wczoraj i dziś. Wykonując utwory muzyki klasycznej i własne aranżacje znanych piosenek - pan Jacek zaprezentował doskonałą technikę gry, którą można osiągnąć wytrwałością i ciężką pracą.

Publiczność zapoznała się z bogatym repertuarem przedstawionym przez artystę, m. in. słuchaliśmy muzyki latynoamerykańskiej, kubańskiej, hiszpańskie miniatury, aranżacje na gitarę utworów Fryderyka Chopina, współczesne piosenki zespołu Lady Pank czy Joan Osborne. Dowiedzieliśmy się, że Hiszpania uznawana jest za ojczyznę gitary i poznaliśmy historię tego instrumentu od czasów starożytnych do obecnych. Pan Jacek  opowiadał też  o budowie gitary, sposobach i technikach grania. Udział w koncercie z muzyką na żywo był dla "naszej" publiczności ciekawym doświadczeniem.