Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Polecieliśmy w kosmos w mobilnym planetarium

W dniu 15.03.2017 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w projekcjach filmowych w mobilnym planetarium "Mój Kosmos" Pani Anny Żuraw z Tarnobrzega. Przedszkolaki oraz dzieci z kl. 0-VI obejrzały filmy o Układzie Słonecznym, misji Apollo na Księżyc i śmieszną animację o dinozaurach.

Pokazy w planetarium to doskonały sposób na zainteresowanie dzieci i pogłębienie wiedzy na temat astronomii. Śledzone z wygodnego miejsca, poruszające się po kopule planetarium animacje video przedstawiające gwiazdy, planety oraz inne kosmiczne obiekty, pozwalają nie tylko zapewnić rozrywkę, ale także przekazać najważniejsze wiadomości w bardzo przystępny dla dzieci sposób. Młodzi słuchacze zobaczyli projekcję sferyczną prowadzoną przez lektora ,dowiedzieli się, ile planet jest w Układzie Słonecznym,poznali każdą z nich oraz posłuchali ciekawostek na temat misji na księżyc Apollo 17. Multimedialna projekcja sferyczna to fajny sposób na rozwinięcie w sobie kreatywności oraz wyobraźni przestrzennej. Ciekawe, ilu naszych uczniów po obejrzeniu seansu zainteresuje się zagadnieniami związanymi z kosmosem ?