Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Na wystawie "Skarby mórz i oceanów"

We czwartek 16 lutego 2017 r. na sali gimnastycznej nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  wystawie pana Stanisława Jantury pt. „Skarby mórz i oceanów”. Goście w ciekawy sposób opowiadali i zaprezentowali niezwykłe okazy ze swojej kolekcji.

Pan Stanisław od ponad 30 lat jest pasjonatem i kolekcjonerem eksponatów przyrodniczych pochodzących z mórz i oceanów. Uczniowie naszej szkoły mieli więc możliwość wysłuchania ciekawej prelekcji i obejrzenia ponad 500 niezwykłych okazów. Były to miedzy innymi różnej wielkości i barwy ślimaki, małże, rozgwiazdy, koralowce. Duże zainteresowanie wzbudziły zmumifikowane ryby: rekin koralowy, rekin łaciaty, rekin marmurkowy czy szczęki rekina. Zachwycały piękne wyroby z pereł,  korali i bursztynów. Dzieci mogły kupić pamiątki  w postaci muszli, rozgwiazd, minerałów i biżuterii. Wizyta miłych gości była bardzo dobrą okazją dla wszystkich do wzbogacenia swojej wiedzy na temat różnorodności podwodnego świata.