Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Wesoła akademia "Dla Babci i Dziadziusia"

W dniu 26.01.2017 r. wraz z naszymi babciami i dziadkami uczciliśmy ich święto. O godz. 11.00 w czasie uroczystej akademii uczniowie klas młodszych dedykowali swoim babciom i dziadkom wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli skoczny krakowiak. Dzieci zachwyciły licznie przybyłych gości inscenizacją do wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” oraz bajką „Czerwony Kapturek”, której przesłaniem było: "Nie ufaj obcym w domu".

Specjalnie na  występy wnuczki i wnukowie  przygotowali z pomocą swoich rodziców piękne kolorowe stroje, a wielka wyszywana rzepka zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Podczas uroczystości specjalne słowa do seniorów skierował dzielnicowy w gminie Obrazów sierż. Michał Dziorek. Mówił przede wszystkim o zagrożeniach jakie czyhają na osoby starsze ze strony, np. oszustów wyłudzających pieniądze.

Na zakończenie uroczystości wszyscy wnukowie wręczyli zaproszonym gościom przygotowane przez siebie upominki- niespodzianki. Tuż po akademii na wszystkich czekał pyszny poczęstunek przygotowany w klasach z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W tym roku program artystyczny dla babć i dziadków uczniowie kl. I-III przygotowali z pomocą nauczycielek A. Tyban i B. Jakuły.