"Idźcie na cały świat" - w adwentowym oczekiwaniu

W adwentowym oczekiwaniu na narodziny Syna Bożego, 22 grudnia 2016 r. społeczność naszej szkoły zgromadziła się na wspólnym przygotowaniu się do tego bardzo ważnego wydarzenia. Każda klasa w swoim gronie, podczas spotkania opłatkowego, śpiewania kolęd, wspólnego przebywania ze sobą: uczniów, nauczycieli i rodziców – dzieliła się radością ze zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Dopełnieniem klasowych spotkań opłatkowych stały się jasełka misyjne, pt. „Idźcie na cały świat” - przygotowane przez: p. Joannę Kos (scenariusz), p. Ewę Krzemińską (muzyka), p. Annę Tyban i p. Jana Kosa (dekoracja).

Swój wielki wkład w to przedstawienie mieli rodzice, którzy zatroszczyli się, aby dzieci reprezentujące poszczególne kontynenty były ubrane w stroje charakterystyczne dla danej kultury. Odpowiednim strojem, śpiewem, a także tańcem – ukazały tęsknotę całego świata, który oczekuje na przyjście Pana Jezusa. Przesłaniem tych jasełek były słowa Jezusa: „Idźcie na cały świat…” i głoście miłość Boga do człowieka. Niezależnie od położenia geograficznego, ciągle są ludzie, którzy nie poznali albo nie mieli możliwości doświadczyć miłości, jaką ma Bóg do człowieka. Dlatego każdy człowiek jest powołany, aby swoim życiem ukazywać innym radość z bliskości Stwórcy. Boga,  który rodzi się w ubogiej stajence, ale tak naprawdę pragnie narodzić się w sercu każdego człowieka, by ten przyjął Go z otwartością do swojego życia.

Na zakończenie światecznej uroczystości wręczono nagrody w konkursie na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy. Na etapie szkolnym Powiatowego Konkursu Plastycznego organizowanego przez PCK w Sandomierzu zwycięzcami zostali:

I miejsce - Kacper Adamczyk - kl. I

II miejsce - Aleksandra Olszewska  - kl. III

III miejsce - Katarzyna Roda - kl. I

wyróżnienie - Julia Kozioł - kl. III

wyróżnienie - Maria Cencek - kl. III

Gratulujemy ! :) Nagrody na etapie szkolnym ufundowali Dyrektor Szkoły i Rada Rodziców.

Po jasełkach na świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem nauczycieli, rodziców i wielu gości, m. in. sekretarz gminy Obrazów Pelagii Kotowskiej, ks. proboszcza Andrzeja Szymańskiego, radnych - Ewy Krzemińskiej, Jana Orawca, Andrzeja Długosza, sołtysa wsi Kleczanów - Adama Wójcika, członkini KGW - Heleny Kurowskiej, doktora Jana Curyło, przedstawicieli Środowiskowego Domu Samopomocy w Kleczanowie.