Świąteczne paczki od serca dla wychowanków Domu Dziecka

Oczekiwanie na przyjście Jezusa to czas, który powinien być wypełniony czynami miłosierdzia. Bowiem: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40).  Każdy z nas będzie sądzony z uczynków miłości, jakie spełnił w stosunku do potrzebującego brata. Z tym przesłaniem Szkolne Koło Caritas zainicjowało akcję – Paczka dla dzieci z Domu Dziecka.

Członkowie SKC przygotowali gwiazdki, na których widniały dane o płci dziecka i jego wieku. Ozdoby z opisami zostały zawieszone na choince w kościele parafialnym św. Katarzyny w Kleczanowie. Przez cały adwent parafianie hojnie odpowiedzieli na przygotowaną akcję. Piętnaście  pięknie przygotowanych paczek zostało przekazanych dla najmłodszych dzieci z Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. Dla pozostałych - 33 młodych wychowanków została zakupiona czekolada. 21 grudnia 2016 r. tuż przed Bożym Narodzeniem delegacja SKC pod opieką katechetki J. Kos zawiozła upominki dla dzieci.

Wyrazy wdzięczności popłynęły z ust Dyrektora placówki do osób bezpośrednio zaangażowanych w świąteczną akcję. Słowa uznania za przygotowanie paczek, przekazanie jabłek, dowóz na miejsce w Skopaniu. Podziękowania także dla nauczycieli i pracowników szkoły za zbiórkę z pomocą materialną, dla p. Dariusza Niezgody za zapewnienie transportu z darami do Skopania.