Konkurs recytatorski "Strofy o Ojczyźnie"

W sobotę 11 kwietnia 2015 roku w Hotelu pod Ciżemką i w Podziemnej Trasie Turystycznej w Sandomierzu odbyły się eliminacje hufcowe XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie” .W konkursie udział wzięło 45 recytatorów. Jury oceniało recytatorów w kategoriach  II, III  i  IV , przyznając miejsca i wyróżnienia.

W kategorii II (klas IV- VI szkoły podstawowej) uczennice z kl. IV naszej szkoły: Wiktoria Feledyn i Amelia Kwiatek otrzymały wyróżnienia za recytację fragmentów prozy i wierszy. Do konkursu uczennice przygotowali nauczyciele:  j. polskiego - p. Damian Jędrycha i opiekun drużyny harcerskiej – p. Anna Małkiewicz. Młodszymi uczestnikami zmagań z recytacją z kl. I byli wychowankowie p. Jolanty Szostak: Aleksandra Olszewska i Milena Ziarno, które także dostały wyróżnienia. Z  W konkursie wzięły też udział nasze uczennice: z kl. IV – Katarzyna Wójcik, z kl. V – Sandra Pawłowska i Karina Roda oraz z kl. I – Paulina Cieśla. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz słodki poczęstunek. Gratulujemy!!!