6 grudnia - jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie

6 grudnia od dawien dawna jest dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana dzieci ubrane w czerwone, mikołajkowe czapki oczekiwały upragnionej wizyty sympatycznego gościa z prezentami. No i w końcu przybył…

Podczas spotkania integracyjnego na dolnym korytarzu, gdy śpiewy i tańce trwały w najlepsze, pojawił się wyczekiwany Mikołaj. Przeprosił, że tak długo wszyscy musieli na niego czekać, ale w drodze utknął w korku, a potem naprawiał kopytko swojemu reniferowi. Na szczęście dotarł, gdy jeszcze byliśmy w szkole.  Mikołaj uczestniczył we wspólnych zabawach z dziećmi  i na koniec swojej wizyty wręczył każdemu upominki, które sprawiły obdarowanym nieskrywaną radość.

Pogodny nastrój utrzymaliśmy tego dnia bardzo długo. W klasach uczniowie wspólnie z nauczycielami ubierali choinki i dekorowali zimowymi ozdobami swoje sale lekcyjne.  Miłym akcentem była również wizyta Pani sekretarz Pelagii Kotowskiej, która wraz z dwoma pomocnicami - śnieżynkami z Urzędu Gminy w Obrazowie, odwiedziła uczniów i pracowników naszej szkoły. Goście wręczyli wszystkim świąteczne słodkości. Dziękujemy ! Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… Zatem wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia.