Wycieczka do Kielc

Zaraz po Wielkanocy klasa IV pojechała na całodniową wycieczkę do stolicy naszego województwa – Kielc.  8 kwietnia uczniowie wraz z niektórymi rodzicami uczestniczyli w ciekawym wyjeździe pod opieką swojego wychowawcy Pana Damiana Jędrychy i Pani od przyrody – Agnieszki Chmielewskiej.

Pierwszą atrakcją wycieczki była wizyta w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, gdzie czwartoklasiści obejrzeli przedstawienie „Cyrograf, na kanwie legend świętokrzyskich”. Zaraz po spektaklu brali udział w lekcji teatralnej z panią teatrolog, która opowiadała o historii teatru i pracy aktorów. Można było wejść na scenę, obejrzeć dekoracje, zwiedzić budynek teatru: kulisy, garderobę, malarnię czy pomieszczenie z kostiumami. Po teatralnej przygodzie wycieczkowicze pojechali do Galerii Echo, gdzie obejrzeli z panią przewodnik niezwykłe Oceanarium z egzotycznymi gatunkami morskich stworzeń, a także wężami i jaszczurkami. Dużo wrażeń dostarczył zwiedzającym pokaz karmienia drapieżnych piranii oraz rekina. Po udanej lekcji przyrody uczniowie z opiekunami udali się na posiłek w KFC  i Mac Donaldzie. Chętni mogli też pobawić się w Krainie Zabaw, gdzie figlom końca nie było.

W godzinach wieczornych wszyscy wrócili zadowoleni pod szkołę w Kleczanowie. Pamiątką po wycieczce stały się zrobione zdjęcia i miłe wspomnienia.