Wizyta skrzydlatych gości

9 marca 2015 r. w ramach edukacji przyrodniczej w naszej szkole na żywo gościliśmy niezwykłych przybyszów – ptaki drapieżne i ich opiekunów.

Dzieci miały okazję poznać:

-          najbardziej rozpowszechniony na świecie gatunek sów- płomykówkę o imieniu Gucio. Te sowy nie pohukują natomiast są bardziej znane ze swojego chrapliwego okrzyku;

-          puchacza bengalskiego o imieniu Frugo, – bezszelestnego łowcę, który wywodzi się z Indii;

-          pustułkę z rodziny sokołowatych o imieniu Iron. Te ptaki łatwo zaobserwować w momencie gdy wypatrują swoją zdobyć - zawisają wtedy w powietrzu niczym helikopter;

-          jastrzębia Harrisa o imieniu Jake, jest to ptak bardzo zwinny i potrafi świetnie manewrować pomiędzy przeszkodami. Ogon służy mu do sterowania.

Młodzi przyrodnicy dowiedzieli się, czym różnią się te grupy ptaków, a także zobaczyli je latające na żywo. Podczas lekcji usłyszeli o zwyczajach ptaków oraz ich roli w przyrodzie. Co niektórzy mieli okazję pogłaskać  oraz tworzyć własnym ciałem przeszkody dla polującego jastrzębia.

Lekcja dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i z pewnością pogłębiła wiedzę na temat ptaków.