Palmy wielkanocne w naszej szkole

W Szkole Podstawowej w Kleczanowie po raz kolejny w okresie Wielkiego Postu podjęto inicjatywę charytatywną na palmę wielkanocną. W tym roku odbyła się ona pod patronatem świętokrzyskiego Związku Młodzieży Wiejskiej. W sposób szczególny włączyły się uczennice z kl. V – zaangażowane w Polski Czerwony Krzyż, które już przez okres ferii zimowych w domu wykonywały kwiaty. Ale to także zaangażowanie członków Szkolnego Koła Caritas. Uczniowie pod kierunkiem naszego szkolnego plastyka P. Anny Tyban i P. Joanny Kos wykonywały palmy. Ponadto wśród uczniów szkoły został ogłoszony konkurs na najładniejszą palmę, do którego zgłosiło się 26 uczniów. Zarówno te wykonane w szkole jak i przyniesione na konkurs, rozprowadzono wśród Parafian z Kleczanowa, przez Harcerzy pod kierunkiem P. Anny Małkiewicz i przez członków Szkolnego Koła Caritas, dzięki czemu udało zebrać się kwotę 500 zł.