• Odwiedziny: 2920157

„Kochane Pierwszaki” w Sitkówce - Nowinach

14 września 2016 r. pierwszoklasiści z naszej szkoły brali udział w IX  akcji profilaktyczno – edukacyjnej ”Kochane Pierwszaki”. Wraz ze swoją wychowawczynią A. Tyban pojechali na stadion  sportowy przy budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sitkówce-Nowinach. Celem akcji było zapoznanie uczniów  rozpoczynających naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa, kształtowanie ich odpowiedzialności jako użytkowników dróg, skutkami zabaw w pobliżu jezdni i na niej.

Zabawy, pląsy, korowody, konkursy to nie jedyna atrakcja imprezy plenerowej. Dzieci mogły obejrzeć sprzęt policyjny, stoisko daktyloskopijne, tresurę psów, pokazy motocykli,  od środka - samochód Straży Pożarnej i karetkę  Ratownictwa Medycznego. Odbyły się pogadanki z funkcjonariuszami Policji na temat bezpieczeństwa. Dzieciaki  z Kleczanowa bawiły się  wśród 1200 pierwszaków z całego województwa świętokrzyskiego. Ksiądz biskup Marian Florczyk udzielił im błogosławieństwa i poświęcił tornistry  na początek nauki w szkole. Organizatorami  uroczystości byli : Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, Kuria Diecezjalna, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Wojewoda Świętokrzyski i  Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Dzieci obdarowane odblaskami i wiedzą na temat bezpieczeństwa  wracały do domów pełne wrażeń.