• Odwiedziny: 2920693

Próbny alarm pożarowy w szkole

W czwartek 15.09.2016 r. w czasie trwania zajęć lekcyjnych w całej szkole rozbrzmiały trzy dzwonki alarmowe (krótki, długi na przemian) w krótkich odstępach czasowych. Następnie pracownicy obsługi poinformowali uczniów i nauczycieli o zaistaniałym zagrożeniu. Tak rozpoczął się ćwiczebny alarm pożarowy w naszej szkole.

Zgodnie z wewnątrzszkolnymi procedurami dokonano ewakuacji zgromadzonych w w budynku szkoły uczniów, pracowników, obecnych osób. Wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce zbiórki. Uczniowie, którzy opuścili klasy pod opieką nauczycieli, zostali zliczeni i sprawdzeni zgodnie z wykazami list w dziennikach. Nauczyciele przekazali informacje Dyrektorowi Szkoły o stanie liczebnym uczniów, zaś pracownicy obsługi poinformowali o opuszczeniu budynku przez ludzi. Sprawnie przeprowadzona ewakuacja trwała kilka minut, w bezpiecznym miejscu pozostało już tylko oczekiwać na przyjazd straży pożarnej.

Dyrektor Szkoły i specjalista ds. bhp w szkole J. Szostak podsumowali przeprowadzenie akcji. Przypomniano zasady postepowania w przypadku autentycznego zagrożenia. Znalazł się też czas na omówienie ,,Kodeksu dobrego zachowania".