Profilaktyczna prelekcja z funkcjonariuszami policji z Sandomierza

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, dopalacze, zagrożenia w Internecie i przemoc w rodzinie były głównymi tematami spotkania funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej w Sandomierzu z uczniami naszej szkoły. Prelekcja odbyła się w sali multimedialnej w dn. 13.09.2016 r., a  poprowadzili ją policjanci - sierżant Michał Dziorek i sierżant Beata Lipiarz.

Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza, w której uczestniczyły klasy I-VI, dotyczyła przypomnienia, utrwalenia i uzupełnienia wiedzy w zakresie przepisów ruchu drogowego. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i mogły zobaczyć film poświęcony temu zagadnieniu.Otrzymały też profilaktyczne ulotki.  Druga część skierowana była do starszych członków społeczności szkolnej. Uczniowie klas IV-VI mogli posłuchać o zagrożeniach jakie niosą ze sobą używki - dopalacze, usystematyzowali wiedzę na temat zagrożeń w Internecie oraz dowiedzieli się, gdzie szukać pomocy w sytuacjach, gdy w rodzinach dochodzi do przemocy.

Dziękujemy funkcjonariuszom za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły i mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.