Jubileusz X-lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpia Kleczanów

W sobotę 18 czerwca 2016 r. na placu przed Szkołą Podstawową w Kleczanowie swój jubileusz świętował Uczniowski Klub Sportowy Olimpia Kleczanów. Wręczono odznaczenia zasłużonym dla Sportu w regionie, odbyły się rozgrywki sportowe między zaproszonymi drużynami piłkarskimi, a wszyscy spędzili miło czas przy grillu i muzyce.

Spotkanie rozpoczął inicjator założenia klubu i wieloletni trener Zygmunt Ziomek. Przypomniał najważniejsze wydarzenia z 10-letniej działalności Klubu i podziękował za wsparcie wszystkim miłośnikom Olimpii.

„Niewiadomo kiedy, a  już  minęło 10 lat od momentu, gdy  staraliśmy się o wpis do ewidencji Klubów Sportowych w Starostwie. Tym samym  daliśmy początek historii sportu na terenie Gminy Obrazów. Daliśmy szansę  młodym ludziom  na sprawdzenie swoich sił w czystej sportowej rywalizacji. Analizując 10 lat istnienia klubu stwierdzam, że praca nasza nie poszła na marne.

W tym czasie narodziła się  myśl  o budowie stadionu i świetlicy wiejskiej  w Święcicy, nasze doświadczenia i trudne czasem momenty dały także podwaliny do powstania Klubu w Obrazowie.

Jako Uczniowski Klub Sportowy Olimpia Kleczanów przeszliśmy wszystkie etapy szkolenia, począwszy od Orlika Młodszego przez Orlika Starszego, Młodzika Młodszego i Starszego, awansując do Trampkarzy, następnie do Juniorów i wreszcie tworząc w 2012 roku formację Senior kl. B. Niestety w trakcie należało zweryfikować swoje zamiary ze względu na brak środków finansowych. Były sukcesy ale i porażki, które bardziej traktowaliśmy jako bodziec do jeszcze trudniejszej i wytrwalszej pracy. Przez nasze szeregi przewinęło się ponad 100 uczniów, którzy w pocie czoła reprezentowali nasz klub. To nie były zmarnowane godziny! Przed nami nowy sezon 2016/2017, który pewnie dostarczy nowych wyzwań a kibicom większych emocji.

10-lecie to moment na podziękowania dla wszystkich, którzy nas wspierali i nam kibicowali. Nie sposób wymienić wszystkich z nazwiska,  dlatego bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, Dyrekcji szkoły, władzom gminy, sponsorom, członkom Stowarzyszenia, rodzicom, uczniom, kibicom i sympatykom UKS Olimpia”.

Następnie przedstawiciele Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, którzy przybyli na uroczystość, wręczyli odznaczenia za zasługi dla Sportu w regionie. Janusz Poński - Wiceprezes ds. podokręgu Sandomierz, Paweł Rybus -Wiceprezes ds. szkolenia, Sławomir Trybek - Wiceprezes ds. kontaktów z klubami i samorządami, delegat PZPN i członek Komisji Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego PZPN uhonorowali brązowymi odznakami następujące osoby związane z UKS Olimpia Kleczanów:

• Krzysztofa Tworka –  Wójta Gminy Obrazów -za wspieranie Sportu na terenie Gminy,
  • Ewę Biernacką – Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kleczanowie - za wspieranie Sportu na terenie obwodu szkolnego
  • Kazimierza Jędrala-  przez długi czas radnego miejscowości Kleczanów, sołtysa wsi Kleczanów, zawsze  wspierającego Uczniowski Klub Sportowy Olimpia Kleczanów (w imieniu sołtysa odznaczenie odebrał syn),
  • Jana Orawca –  przez długi czas radnego miejscowości Komorna,  co roku wspierającego Uczniowski Klub Sportowy Olimpia Kleczanów,
  • Ryszarda Terleckiego – Prezesa i przyjaciela, zawsze do dyspozycji UKS,
  • Jana Kosa– Skarbnika UKS, gospodarz obiektu, konstruktora piłkołapów za bramkami na boisku szkolnym,  poświęcającego swój prywatny czas na zaangażowanie się w życie UKS –u.
  • Specjalne –srebrne odznaczenie trafiło w ręce Zygmunta Ziomka-  nauczyciela Szkoły Podstawowej w Kleczanowie, inicjatora założenia Klubu, przez długi czas Prezesa, potem Wiceprezesa, instruktora i trenera, do dziś aktywnie działającego w UKS, głównego organizatora dzisiejszego Jubileuszu.

Uhonorowani odznaczeniami w swoich przemówieniach podziękowali za sportowe wyróżnienia.Gratulujemy wszystkim odznaczonym!