Z detektywem na tropie...

Tuż przed andrzejkową zabawą w szkole 26 listopada 2015 r. klasa szósta pod opieką D. Jędrychy i Z. Ziomka wybrała się do sandomierskiego Domu Katolickiego na spektakl przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Była to adaptacja sceniczna znanej i lubianej lektury szkolnej ,,Szatan z siódmej klasy” .

To pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji adaptacja powieści Kornela Makuszyńskiego. Reżyser spektaklu skupił się na wątku detektywistycznym  utworu , uwspółcześnił historię i wzbogacił ją o elementy komiczne. I chociaż adaptacja w wielu momentach znacząco różni się od książki, to i tak warto było ją zobaczyć. Uczniowie naszej szkoły dopiero w II semestrze omawiają lekturę, więc spektakl był fajną zachętą do poznania  wszystkich  przygód  Adasia Cisowskiego.

Dobrze, że tradycją naszej szkoły stały się takie teatralne podróże. Wyjazdy do teatru zdarzają się kilka razy w roku. Dzięki nim nasi uczniowie oswajają się ze sztuką, przygotowują  do świadomego i krytycznego korzystania z dorobku polskiej i światowej literatury. To doświadczenie bardzo atrakcyjne i ważne w rozwoju każdego młodego człowieka, w przyszłości – dojrzałego widza.

Wycieczkę klasy VI tego dnia zwieńczyła wizyta w McDonaldzie w Tarnobrzegu. Posileni, wszyscy wrócili na andrzejki do szkoły.