Teatralne spotkanie z Anią Shirley

22.02.2016 r. klasa VI pojechała razem z nauczycielami D. Jędrychą i Z. Rutkowską do Domu Katolickiego w Sandomierzu na spektakl  „Ania z Zielonego Wzgórza" w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru Edukacji "Artenes". Po przedstawieniu młodzież brała udział w warsztatach teatralnych. Uczniowie wykonywali z aktorami ciekawe ćwiczenia, np. z emisji głosu.

Perypetie Ani Shirley bawią i wzruszają coraz to nowe pokolenia już od ponad stu lat.  Swoim 70-minutowym spektaklem aktorzy udowodnili, że powieść Lucy Maud Montgomery to mądra i głęboka, a nade wszystko wciągająca historia, którą z przyjemnością oglądają zarówno młodsi, jak i starsi widzowie. Szóstoklasiści wcześniej omówili lekturę na lekcjach języka polskiego, a także obejrzeli film. Dlatego też z zaciekawieniem porównywali książkę z adaptacją na dużym ekranie, a teraz na deskach teatru. Uczestnicy wyjazdu również tego dnia wybrali się do McDonalda w Tarnobrzegu.