Na ogólnopolskim finale konkursu w Warszawie

14 czerwca 2016 roku uczennica klasy V  Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie Marcelina Niezgoda razem z rodziną wzięła udział w finale VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Bezpiecznie na wsi- niebezpieczne atrakcje w wakacje’’ w Warszawie w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

Na zaproszenie Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Jacka Dubińskiego przybyło ponad 300 gości.  Wśród nich najważniejszymi były oczywiście dzieci- autorzy 38 najlepszych prac wybranych w centralnym etapie konkursu spośród 32 697 przesłanych w bieżącym roku. Podobnie jak poprzednie edycje konkurs przebiegał pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Marcelina zdobyła wyróżnienie, otrzymała pamiątkowy dyplom z  uwiecznionym fragmentem jej pracy plastycznej, nowoczesny aparat fotograficzny, pokrowiec na laptopa, rakietki do badmintona, grę planszową, pendrive oraz zestaw piknikowy. Rodzice dziewczynki otrzymali roczną prenumeratę magazynu rolniczego ,,Agro Serwis’’. Dziewczynka również jako jedyna spośród 14 wyróżnionych laureatów w swojej kategorii wiekowej otrzymała nagrodę specjalną od firmy BIN w postaci modelu silosu wypełnionego słodyczami. Prezes KRUS przygotował także okolicznościowy list do dyrekcji i pedagogów naszej szkoły z podziękowaniem za ich zaangażowanie i przygotowanie uczennicy do konkursu. Po rozdaniu nagród dziewczynka miała okazję zwiedzić Sejm Rzeczpospolitej. Na koniec dzieci zaproszono również na warsztaty edukacyjne w firmie Bayer.

Gratulujemy Marcelinie wspaniałego sukcesu!