Wymalowali sobie nagrody

W 2016 roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego już po raz szósty ogłosiła ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci, tym razem pod hasłem ,,Bezpiecznie na wsi- niebezpieczne atrakcje w wakacje’’. Uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się kilkoma znaczącymi sukcesami w tej edycji konkursu.

Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w formacie A3 w dowolnej technice o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom dzieci występującym w okresie letnim w gospodarstwie rolnym. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Kleczanowie. Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące miejsca w etapie powiatowym:

I miejsce – Marcelina Niezgoda kl. V (opiekun Anna Tyban )

II miejsce- Maria Cencek kl. II ( opiekun Jolanta Szostak)

III miejsce – Mateusz  Chorab kl. I (opiekun Anna Tyban )

Dzieci w nagrodę otrzymały głośniki bezprzewodowe.

M. Niezgoda i M. Cencek zostały nagrodzone również na etapie wojewódzkim. Podsumowanie konkursu na szczeblu wojewódzkim odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach 10 czerwca 2016 roku. Marcelina zdobyła tutaj I miejsce w kategorii klas IV-VI, a Marysia otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I-III. Dziewczynki otrzymały cenne nagrody rzeczowe, m.in.: śpiwory, karimaty, plecaki podróżnicze, pendrivy, kubki termiczne oraz czasopisma związane z województwem świętokrzyskim. Prace plastyczne laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego w każdej kategorii wiekowej niniejszego konkursu wzięły udział w eliminacjach centralnych w Warszawie. Marcelina dostała wyróżnienie na szczeblu ogólnopolskim, tym samym dostała zaproszenie na finał VI ogólnopolskiego konkursu plastycznego z cyklu ,, Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje’’, który zaplanowano na 14 czerwca 2016 roku w Warszawie.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM NAGRODZONYM !