Zlot „czarownic” na Sabacie w Krajnie

11 czerwca 2016 roku uczniowie z klas I- VI Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie razem z rodzicami i opiekunami- A. Tyban, E. Krzemińską, A. Małkiewicz i J. Niezgodą postanowili wziąć udział w próbie bicia rekordu Guinnesa na liczbę osób przebranych za czarownice w Parku Rozrywki i Miniatur w Krajnie.

Uczestnicy Sabatu przybyli do miejscowości Święta Katarzyna, gdzie razem z panią przewodnik ruszyli rajdem 4-kilometrową trasą. Zwiedzili po drodze Klasztor Bernardynek, którego historia sięga XV wieku. Po dotarciu do Parku Rozrywki każdy uczestnik wycieczki dostał swój numer  identyfikacyjny oraz pamiątkowy okolicznościowy medal. Następnie odbyła się nauka tańca ,,Baby Jagi’’ Mimo, że olbrzymi plac zapełnił się czarownicami podczas II Świętokrzyskiego Zlotu Czarownic, nie udało się pobić rekordu. W konkursowe szranki stanęło tylko 810 czarownic. Niezrażone niepowodzeniem grupy czarownic, które przybyły z różnych stron świętokrzyskiego regionu, zaprezentowały się we własnych programach artystycznych i wzięły udział w korowodzie wiedźm z Orkiestrą Dętą z Nowin. Na zgromadzonych czekało wiele atrakcji i konkursów, które były związane z tematem przewodnim imprezy, m. in. wybory najczarowniejszej czarownicy, czarodziejskiej klasy, najciekawszego stroju oraz najlepszej charakteryzacji twarzy. Tytuł ,,Czarodziejskiej klasy’’, a zarazem drugie miejsce w tej konkurencji zdobyła klasa I z wychowawczynią A. Tyban. W nagrodę uczestnicy Sabatu ze szkoły w Kleczanowie dostali darmowe wejściówki do Parku Miniatur i kina 6D. Gratulacje!