Obsypani nagrodami na Festiwalu Naukowym w Dwikozach

W niedzielę 13 marca 2016 roku Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach zorganizowało Festiwal Naukowy pod hasłem ,, Od polskiego do fizyki- zgłębiamy wiedzy tajniki’’. W czasie imprezy została rozstrzygnięta II edycja Powiatowego Konkursu Literacko- Plastycznego ,,Moja ulubiona postać baśniowa’’ dla szkół podstawowych z powiatu sandomierskiego.Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Patronat nad konkursem objęli Wójt Gminy w Dwikozach, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dwikozach oraz Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Dwikozach.

Sukcesami z naszej szkoły może pochwalić się aż siedmiu uczniów:

I miejsca: Marcelina Niezgoda z kl. V, Dawid Uba z kl. IV,

II miejsca: Katarzyna Juda z kl. IV, Bartosz Uba z kl. IV,

III miejsce: Amelia Kwiatek z kl. V,

Wyróżnienia: Wiktoria Feledyn z kl. V, Karol Godowski z kl. V.

GRATULUJEMY !

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i ciekawe nagrody rzeczowe. Zaś uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele A.Tyban i D. Jędrycha.

Na gości festiwalu czekało wiele atrakcji. Przyszli chemicy brali udział w doświadczeniach pirotechnicznych, a matematycy rozwiązywali zagadki logiczne i interaktywne. Osoby zainteresowane językami obcymi mogły obejrzeć scenki w języku niemieckim oraz wziąć udział w zabawach przy użyciu tablicy multimedialnej i quizie z angielskiego. Amatorzy historii wśród poprzebieranych uczniów odnajdowali słynne postacie. Osoby uzdolnione plastycznie wzięły udział  w warsztatach plastycznych. Można było też sprawdzić swoją znajomość geografii, zmierzyć się z polską ortografią i frazeologią oraz wziąć udział w konkurencjach sportowych i pokazie pierwszej pomocy.