Nagrodzona na Festiwalu Jadwiżańskim

10 grudnia 2015 r. Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej  w Sandomierzu podsumowały pierwszą edycję ,, Festiwalu Jadwiżańskiego’’. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie osoby św. Królowej Jadwigi oraz wartości, którym służyła.

Kolejnym zamysłem była integracja dzieci z różnych szkół i miejsc Sandomierszczyzny. Młodzież ze szkoły zaprezentowała swoją patronkę rówieśnikom diecezji w specjalnie przygotowanym programie artystycznym, ukazującym postać i działalność słynącej z mądrości, pobożności i miłosierdzia władczyni. W projekcie wzięło udział ponad 140 uczniów szkół podstawowych z okolic Sandomierza. Wśród nich znalazła się uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Kleczanowie – Marcelina Niezgoda. Dziewczynka zdobyła I miejsce w konkursie kaligraficzno- plastycznym ,, W hołdzie Królowej Jadwidze ’’, a opiekunami jej pracy byli nauczyciele A. Tyban i D. Jędrycha. Konkurs był organizowany we współpracy z Wydziałem Nauki i Wychowania Katolickiego Diecezji Sandomierskiej oraz Muzeum Diecezjalnym w Sandomierzu. Gratulujemy!