Doceniona historia z fotografią w tle…

W dniu 07.06.2016 r. odbyło się podsumowanie XIX Międzyszkolnej Sesji Ekologicznej „Colegium Gostomianum”w I LO w Sandomierzu, podczas której ogłoszono wyniki konkursów: plastycznego, fotograficzno-literackiego i na prezentację multimedialną. I miejsce w Konkursie Międzypokoleniowym „Starej fotografii czar… Historia z Wisłą w tle” zdobył uczeń klasy VI – Adrian Rybak ze Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie.

Chłopiec zaprezentował 3 fotografie z 1946 r., których autorem jest jego pradziadek Jan Rybak. Z pomocą swoich rodziców i nauczyciela j. polskiego D. Jędrychy uczeń opisał koleje życia swojego pradziadka – wielkiego społecznika i zasłużonego żołnierza. Zdjęcia, które przedstawiają saperów nad brzegiem Wisły, wraz z życiorysem ich autora dołączyły do wystawy, która w przyszłości ma zostać wyeksponowana dla zwiedzających na Bramie Opatowskiej w Sandomierzu. Cała praca zostanie także opublikowana w niszowym czasopiśmie kulturalnym „Sandomierska Strefa”. Adrian otrzymał za docenioną pracę dyplom i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Sandomierza. Gratulacje!