W podziękowaniu za kapłańską 14-letnią posługę w naszej parafii...

W czwartek 18 czerwca 2020 r. parafia św. Katarzyny w Kleczanowie żegnała Księdza Proboszcza Andrzeja Szymańskiego, który odchodził na zasłużoną emeryturę. W podziękowanie za jego 14 –letnią posługę w parafii, włączyła się także szkoła, dla której Ksiądz Proboszcz był Pasterzem i Przyjacielem. Zawsze wielką troską otaczał naszą szkołę – szczególnym zainteresowaniem.

Dlatego też społeczności naszej szkoły nie mogło zabraknąć w tym szczególnym dniu. Szkołę reprezentowała Pani Dyrektor z przedstawicielami nauczycieli i pracowników socjalnych a także licznie przybyli rodzice z dziećmi. W to wielkie podziękowanie włączyła się także gmina Obrazów na czele z Panem Wójtem Krzysztofem Tworkiem i sołtysami, wiosek należących do Parafii Kleczanów.

Niejedna osoba uroniła łzę smutku, żegnając Księdza, który był przyjacielem Boga i ludzi, z którymi spotykał się na swojej kapłańskiej drodze. Uczniowie naszej szkoły przygotowali bardzo pomysłowe i przepiękne laurki, które staną się miłą pamiątką i wspomnieniem kleczanowskiej parafii.

(JK)

Foto: JN, JK