Imieniny: Marka, Wiktoryny

Procedura bezpiecznego uczestniczenia ucznia w czasie egzaminu ósmoklasisty w PSP w Kleczanowie

1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, pracownicy szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

2. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji  w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

3. Rodzic zapewnia dowóz i odwóz w dniu egzaminu lub uczeń korzysta z transportu gminnego.

4. Rodzic nie może wejść z dzieckiem na teren budynku szkoły.

5. Zdający gromadzą się pod szkołą o godz.8.00. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

6. Uczniowie wchodzą do budynku szkoły przez szatnię i zachowują procedury bezpieczeństwa:

a)      pomiar temperatury,

b)      zostawiają wierzchnie ubranie w wyznaczonym miejscu,

c)      dezynfekcja rąk.

7. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:

a) podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,

b) wychodzi do toalety,

c) kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.

8. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.

9. Losowanie numerów stolików, przy których będzie pracował zdający, odbywa się przez przewodniczącego zespołu nadzorującego.

10. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych (linijki, czarnego długopisa).

11.Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.

12. Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków.

13. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.