Mikołajkowa wycieczka klas 4-8 do Tarnobrzega

6 grudnia 2019 roku odbyła się mikołajkowa wycieczka do Tarnobrzega. Brali w niej udział uczniowie z klas IV-VIII wraz z wychowawcami: A. Chmielewską, A. Małkiewicz, D. Jędrychą i Z. Ziomkiem. Odwiedzili Muzeum Siarki, Zamek Dzikowski i Kino "Wisła". To był dzień pełen pozytywnych wrażeń.

Po dojechaniu do Tarnobrzega uczestnicy wycieczki rozpoczęli zwiedzanie od Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego, które mieści się w Spichlerzu Dworskim z XIX w. Na spotkaniu dowiedzieli się o tradycjach górniczych oraz historii wydobycia siarki w Polsce - od czasów średniowiecznych po współczesność. Święto patronki górników św. Barbary obchodzone jest 4 grudnia. Następnie uczniowie zwiedzali Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu- Dzikowie, dawną rezydencję hr. Tarnowskich herbu Leliwa. Największą atrakcją Muzeum są słynne zbiory sztuki i biblioteka zwana Kolekcją Dzikowską. Na koniec wszyscy wybrali się do Kina "Wisła" na sens filmowy „Kraina lodu 2”, kontynuację przygód Elsy i Anny. Tym razem główni bohaterowie starali się odkryć starożytną tajemnicę związaną z ich królestwem. Dzieci pełne emocji i pozytywnych wrażeń wróciły zadowolone do Kleczanowa.

(ACh)

Foto: DJ, ACh