Szkolna akcja "Cisza, czytamy"

Specjaliści zajmujący się rozwojem dziecka w sposób szczególny podkreślają wpływ czytania na aktywizację pięciu obszarów kompetencyjnych: komunikacji, odpoczynku, inteligencji emocjonalnej, koncentracji i emocji. Dlatego też w naszej szkole od listopada wprowadziliśmy akcję "Cisza, czytamy". Dzieci na każdej lekcji z wychowawcą przeznaczają 15 minut na czytanie. Każdy przynosi swoją książkę - obojętnie jaką, może być komiks. Niedozwolone są tylko podręczniki szkolne. Wszyscy czytają, nauczyciel też. Mamy nadzieję, że na efekty nie trzeba czekać długo.

(ACh)

Foto: ACh, DJ