• Odwiedziny: 2920302

Szóstoklasiści na warsztatach ceramicznych

W piątek 20 września 2019 r. kl. VI a i VI b wzięły udział w warsztatach ceramicznych w świetlicy środowiskowej w Kleczanowie. Artystyczne zajęcia poprowadziła p. Paulina Szewczyk z pomocą p. Magdaleny Zbieskiej. Warsztaty wchodzą w skład projektu "Świętokrzyski ETNO-dizajn", który realizuje od czerwca do października Gminna Biblioteka Publiczna w Obrazowie. Uczestnicy projektu poznają tajniki, np.  krawiectwa, fotografowania, grafiki komputerowej, tkania na krosnach. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019. Uczniowie ze szkoły w Kleczanowie mieli okazję lepić w glinie fantazyjne ptaki i stworki-potworki do przechowywania słodyczy. Dziękujemy p. kierownik GBP Annie Wójcik za możliwość uczestniczenia dzieci w tak inspirujących zajęciach.

(DJ)

foto: AM, DJ,ACh