Tegoroczne Jabłkobranie z jubileuszowym wieńcem z naszej szkoły

W dniach 7-8 września 2019 r. w gminie Obrazów hucznie świętowano jubileuszowe, bo 20. Europejskie Święto Jabłka. Nasza społeczność szkolna z Kleczanowa także aktywnie włączyła się w celebrowanie regionalnej uroczystości.

W sobotę 07.09 duża grupa uczniów, rodziców i nauczycieli uczestniczyła w zawodach sportowych zorganizowanych przez Urząd Gminy w Obrazowie. Biegi przełajowe przyciągnęły wielu małych i dużych sportowców. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.

W niedzielę 08.09 delegacja z Kleczanowa wzięła udział w uroczystej Mszy Św. w kościele parafialnym w Obrazowie. Następnie wszyscy w kolorowym korowodzie, przy wtórze orkiestry dętej, udali się na plac targowy, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości. W tym roku nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele wystąpili ze sztandarami szkoły i Batalionów Chłopskich oraz nieśli piękny, duży, barwny wieniec z motywem jabłka, który ostatecznie stanął przed sceną w Obrazowie. Jubileuszowy wieniec wykonali: Anna, Justyna i Sławomir Tybanowie wraz z Anną Cencek.  Podziękowania należą się też wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy reprezentowali szkołę podczas obrazowskich uroczystości.

(DJ)