Pożegnanie absolwentów szkoły podstawowej

We wtorek 18 czerwca 2019 r. nadszedł czas pożegnania szkoły podstawowej przez uczniów klasy ósmej. W uroczystej atmosferze absolwenci wraz z wychowawcą D. Jędrychą, nauczycielami, rodzicami, młodszymi kolegami ze szkoły i zaproszonymi gośćmi spotkali się na sali gimnastycznej, by wspólnie upamiętnić to tak ważne w życiu uczniów klasy ósmej wydarzenie. Była to niezwykła okazja do wielu wzruszeń, wspomnień i niezapomnianych wrażeń.

Dzień wcześniej 17 czerwca rodzice i uczniowie klasy ósmej zaprosili nauczycieli, gości i klasę siódmą na wspólnego grilla, który miał miejsce w altanie przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Kleczanowie. Dziękujemy pani kierownik Małgorzacie Twaróg za umożliwienie skorzystania z miejsca do rekreacji na terenie ośrodka. 18 czerwca wszyscy spotkali się w odświętnej atmosferze w szkole w Kleczanowie na pożegnalnej akademii "Nie mówimy żegnajcie, mówimy... do zobaczenia !". Po powitaniu przybyłych przez p. Dyrektor Ewę Biernacką absolwenci w podziękowaniu za lata nauki wyrazili swoją wdzięczność w artystycznym programie. Przekazali sztandar szkoły siódmoklasistom, złożyli przysięgę. W czasie akademii przygotowali kilka niespodzianek dla swoich nauczycieli i rodziców. Pedagogom, pracownikom obsługi, księdzu proboszczowi, pani pielęgniarce i sołtysowi wsi Kleczanów wręczyli kwiaty i pamiątkowe medale. Dla rodziców przygotowali symboliczne serduszka. Padło z ich ust mnóstwo ciepłych słów, dedykacji od serca. Całość dopełniły wzruszające piosenki. Było i wesoło, i wzruszająco, niejednej osobie zakręciła się łezka w oku. Rodzice wraz z uczniami podziękowali dyrekcji i wychowawcy klasy, przekazując pamiątkowe tablo absolwentów. Młodsi koledzy z kl. VII wraz z wychowawcą A. Chmielewską przygotowali dla ósmoklasistów krótki występ i wręczyli im na pamiątkę maskotki. Na zakończenie spotkania wszyscy udali się na świetlicę szkolną, gdzie przy słodkim poczęstunku obejrzeli prezentację mutlimedialną ze wspomnieniami absolwentów. Tym samym absolwenci 2019 zamknęli na dobre etap szkoły podstawowej, by już po wakacjach rozpocząć naukę w wymarzonych szkołach średnich.

(DJ)