Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Pielgrzymka dzieci komunijnych

W Dzień Matki dziesięcioro dzieci z naszej szkoły po raz pierwszy w pełni uczestniczyło we Mszy Świętej. Dziękczynieniem za dar I Komunii Świętej była pielgrzymka do Łagiewnik 14 czerwca 2019 r. Dzieci wraz z rodzicami i parafianami z Kleczanowa, którzy dołączyli się do tej pielgrzymki, pod duchowym przewodnictwem Ks. Proboszcza Andrzeja Szymańskiego i p. Joanny Kos, mimo upału, wybrali się na pielgrzymkę, aby dziękować i prosić o potrzebne łaski dla siebie i bliskich.

Pierwszym punktem była Msza Święta w Centrum Jana Pawła II, czyli w miejscu, gdzie w czasie wojny znajdowała się fabryka Solvay, w której pracował Karol Wojtyła. Po Mszy Świętej dorośli zwiedzali z przewodnikiem Centrum Jana Pawła II, natomiast dzieci miały do rozwiązania grę terenową. W kompleksie Centrum musiały znaleźć miejsca, przeczytać informację związane z osobą św. Jana Pawła II i odpowiedzieć na zagadkę. Końcowym etapem było hasło, za które można było uzyskać nagrodę. Dzieci z radością podjęły się tego zadania a jeszcze bardziej ich radość rozbłysła, gdy w nagrodę otrzymały plecaki. Następnie wszyscy przeszli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, miejsca związanego z posługą św. siostry Faustyny i jej objawieniami. Objawienia te przekazał jej Jezus, aby całemu światu ukazała orędzie o Bogu, który jest pełny miłości i miłosierdzia wobec ludzkości. W tym miejscu wszyscy pielgrzymi mieli możliwość zobaczyć celę, w której mieszkała święta siostra Faustyna, wyjść na wieżę, z której rozpościera się piękny widok na Kraków i okolicę. Szczególnie zaś był to czas, aby indywidualnie, ale też wspólnie na koronce do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15, prosić o przebaczenie za swoje grzechy, innych ludzi, a także polecać te intencje, z którymi każdy wybrał się na pielgrzymkę. Ostatnim punktem pielgrzymki był przejazd do centrum Krakowa, aby choć na chwilę zatrzymać się w tym urokliwym mieście i mimo upałów pospacerować po Starym Mieście i zakupić krakowskie pamiątki.

(JK)