Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Wyróżnienie dla naszej szkoły w MEN w Warszawie

11 czerwca 2019 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie odbyło się  seminarium podsumowujące IX edycję ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”, w którym wzięła udział Pani Jolanta Szostak. Jako koordynator programu realizowanego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie, gdzie przez cały rok były prowadzone działania związane z edukacją uczniów, nauczycieli, rodziców i środowiska dotyczące ochrony danych osobowych, została zaproszona na uroczystość do MEN –u.

Pod nadzorem koordynatora  Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Kleczanowie zdobyła zaszczytny tytuł „ZNAWCA RODO”, natomiast lider w szkole, uczennica klasy VIII Marcelina Niezgoda zdobyła tytuł „MLODEGO INSPEKTORA OCHRONY DFANYCH OSOBOWYCH”. W czasie uroczystości p. J. Szostak z rąk ministra Urzędu Ochrony Danych Osobowych Pana Mirosława Sanka oraz Rzecznika Praw Dziecka Pana Mikołaja Pawlaka odebrała statuetkę dla szkoły oraz medal dla wyróżnionej uczennicy. Warto dodać, że w IX edycji programu TDTS wzięło udział 335 szkól, a w programie sprawnościowym 75 szkół. Publiczna Szkoła Podstawowa w Kleczanowie była jedną z 29 wyróżnionych szkół.

Pamiętaj: CHRONIĄC SWOJE DANE, CHRONISZ SIEBIE!

(JSz)