Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

"Podaruj serce, ono wróci" - trzecia wielka akcja dla chorego Tomka z Sandomierza

W sobotę 8 czerwca 2019 r. na sandomierskiej Starówce zorganizowano piknik charytatywny „Podaruj serce, ono wróci” dla chorego Tomka Płatosa z Sandomierza. Wydarzenie to odbywało się pod znakiem truskawki, pokazów mody i koncertów muzycznych z udziałem Gosi Andrzejewicz. To już trzecia wielka akcja zbiórki funduszy na leczenie Tomka, w którą zaangażowało się kilkudziesięciu wolontariuszy. Także i tym razem wsparciem służyli nauczyciele z Akademii Przedszkolaka i Szkoły Podstawowej w Kleczanowie, a byli to: Anna Zybała, Damian Jędrycha i Justyna Niezgoda. Wolontariuszką zbierającą datki do puszki była też uczennica kl. VIII Marcelina Niezgoda. Po całodniowej akcji kolejne zebrane kilka tysięcy złotych zasiliło konto fundacji z pomocą dla chorego.

Kilka dni po akcji w Sandomierzu rodzina Płatosów zaprosiła wszystkich wolontariuszy na konferencję prasową w jednym z tutejszych hoteli, na której m. in. podziękowali wszystkim symbolicznymi medalami.

(DJ)