Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Twórcze warsztaty z Carvingu z udziałem drugoklasistów

Dnia 04.06.2019 r. uczniowie klasy II ze szkoły w Kleczanowie uczestniczyli w warsztatach z Carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach, zorganizowanych przez  p. Jolantę Grabiec – właścicielkę firmy Carving – Art. z Tarnobrzega. W trakcie warsztatów przygotowanych na świetlicy szkolnej uczniowie zapoznali się z tajnikami tworzenia ciekawych inspiracji owocowo-warzywnych, a następnie wykonali owocowe zwierzaki. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.

Taka inicjatywa potwierdza fakt, że jeśli włączymy do nauki o zdrowym odżywianiu kreatywną zabawę, poprzez tworzenie np. owocowych zwierzątek, zachęcimy dzieci do częstszego spożywania owoców i warzyw. Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i pochwaliły się swoimi pracami rodzicom.

(BJ)