Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Dzień Dziecka spędziliśmy w malowniczym Międzygórzu

W piątek 31 maja 2019 r. tuż po trzech lekcjach starsza społeczność naszej szkoły postanowiła spędzić aktywnie Dzień Dziecka, udając się w długi, półtoragodzinny spacer do ruin zamku w Międzygórzu. Tam czekały na wszystkich ognisko i grill przygotowane z pomocą rodziców i pracownika szkoły p. Janka. Degustacja kiełbasek, zwiedzanie ruin zamku, wspólne śpiewy i pląsy towarzyszyły wszystkim podczas udanego wypadu na łono natury. Słoneczna pogoda dopełniła wyśmienite celebrowanie święta wszystkich dzieci.

Około godziny 10.30 uczniowie kl. V-VIII pod opieką nauczycieli i pani Dyrektor udali się pieszo do malowniczego Międzygórza. Trasa prowadziła przez wieś, a następnie wśród wiosennych łąk, pól i sadów, przez wąwóz i las. Po drodze wszyscy mieli okazję sfotografować się z przedstawicielką zwierząt hodowalnych - łaciatą krową. Po długim, dość intensywnym marszu dzieci i dorośli dotarli do celu, czyli ruin zamku w Międzygórzu. U jego podnóża paliło się już ognisko, a z rozpalonego grilla kusił zapach smażonych kiełbasek. Po posileniu się nadszedł czas na eksplorację wzgórza i ruin zamku. Następnie harcerze wraz z druhną Anną przygotowali dla wszystkich wspólne śpiewy i zabawy. Wesoło spędzony czas zakończył się na postoju, gdzie podjechał autokar, który zabrał wszystkich w drogę powrotną do szkoły. Taki Dzień Dziecka wszyscy z pewnością długo będą miło wspominać.

(DJ)