Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Finał wielkopostnej jałmużny w parafii w Kleczanowie

Chrześcijańską praktyką wielkopostną jest jałmużna, czyli zwrócenie uwagi, okazanie miłosierdzia, osobom chorym, starszym i okazanie im konkretnej pomocy. To także szczególne wezwanie do zainteresowania się potrzebującymi, będącymi tuż obok nas, których często w ogromie codziennych obowiązków, tak często nie zauważamy. Co roku w naszej szkole wśród uczniów rozprowadzane są skarbonki wielkopostne. Uczniowie przez Wielki Post rezygnowali z przyjemności, a zaoszczędzone pieniądze wrzucali do skarbonki. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, podczas Mszy Świętej przynieśli je w darach, aby Bogu ofiarować swoje wielkopostne wyrzeczenie. Zostało rozprowadzonych 25 skarbonek, z których zebrano kwotę: 443,16 zł.

Ponadto w parafii Kleczanów, jak w wielu kościołach, były rozprowadzane baranki wielkanocne. Dzięki zaangażowaniu członków Szkolnego Koła Caritas (op. p. J. Kos) i Harcerzy (op. p. A. Małkiewicz), którzy rozprowadzali baranki przy kościele i wśród społeczności parafialnej, zebrano kwotę 800 zł. Świadczy to o hojności mieszkańców, którzy odpowiedzieli na apel wsparcia dla będącego w ciężkim stanie Patryka Zawidzkiego. 30 maja 2019 r. łączna kwota: 1243,16 zł została przekazana na konto fundacji, aby wspomóc rodzinę w kosztownej rehabilitacji Patryka.

(JK)