Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Nagrodzeni na etapie powiatowym konkursu plastycznego z KRUS

W dniu 30 maja 2019 r.  odbyło się  rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastycznego na etapie powiatowym pod nazwą „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Laureatkami  tegorocznej edycji na etapie powiatu z naszej szkoły zostały: w kategorii klas I- III - wyróżnienie – Emila Niewiadomska klasa III,  w kategorii klas IV- VIII -  II miejsce  - Julia Kozioł z kl. V a oraz III miejsce – Milena Ziarno z kl. V b. Nagrody wręczyły panie z TO KRUS w Sandomierzu, które wyraziły opinię komisji konkursowej o zgodności prac z tematyką  konkursu i jej trafnym przedstawieniem tematu, oryginalności i pomysłowości w zobrazowaniu przesłania tematu konkursu. Gratulujemy zwyciężczyniom konkursu wraz z op. A. Tyban i życzymy dalszych sukcesów :)

Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat, wskazującego na prace szczególnie zagrażające bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi. Tegoroczne hasło konkursowe miało zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych.

(AT)