Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

"Bezpiecznie wypoczywam nad wodą" - prelekcja dla ucznów w ramach projektu "Umiem pływać"

Od kilku miesięcy uczniowie młodszych klas  z naszej szkoły uczestniczą w ogólnopolskim programie powszechnej nauki pływania "Umiem pływać". Kontynuacją projektu było zorganizowanie spotkania dla uczniów szkoły postawowej w Kleczanowie z p. Julią Szafrańską, która jest członkinią Stowarzyszenia Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. We środę 29 maja 2019 r. podczas prelekcji "Bezpiecznie wypoczywam nad wodą" uczniowie klas 0-VIII zapoznali się m. in. z ważnymi wskazówkami, których należy przestrzegać w czasie zabawy na strzeżonych kąpieliskach, dowiedzieli się jak reagować w sytuacji zagrożenia życia. Na zakończenie spotkania chętni uczestnicy wzięli udział w konkursie z nagrodami. Dziękujemy pani Julii za ciekawą i pouczającą prelekcję.

(DJ)