Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

I miejsce Marceliny w międzyszkolnym konkursie biologiczno-chemicznym w Sandomierzu

Pod koniec kwietnia 2019 r. II Liceum Ogólnokształcące w Sandomierzu zorganizowało konkurs biologiczno-chemiczny skierowany do ósmoklasistów powiatu sandomierskiego. Zadaniem było wykonanie posteru pt. ,,Smog- wdychasz chemię i trujesz biologię’’ łączącego wiedzę i elementy estetyczne. Wykonania takiej pracy podjęła się uczennica klasy VIII Marcelina Niezgoda.  Laureatka konkursu zdobyła I miejsce finale konkursu, który odbył się 27 maja 2019 r. w Sandomierzu.

Uczennica w swojej nagrodzonej pracy przedstawiła  przyczyny, rodzaje i następstwa zanieczyszczenia powietrza oraz profilaktykę antysmogową. W nagrodę otrzymała ilustrowany album pt. ,,Życie ptaków’’, powerbank i organizer na biurko . Nagrody ufundował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Opiekunem uczennicy była nauczycielka biologii p. A. Chmielewska. Gratulujemy :)

(JN)