Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

"Przemija czas i toczy się koło historii..." - poranek patriotyczny

W piątek 10 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Kleczanowie odbył się poranek patriotyczny ,,Przemija czas i toczy się koło historii".  Na akademię złożyły się rocznice: uchwalenia Konstytucji 3 maja, Święta Flagi, nadania naszej szkole w kwietniu 1988 r. imienia Batalionów Chłopskich.

W montażu słowno-muzycznym, przeplatanym prezentacją multimedialną,  opowieściami narratorów i wierszami, wystąpili uczniowie kl. VIII i V ,,b". O oprawę muzyczną zadbała kl. III. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: ks. Andrzej Szymański, Stanisław Dobek -przezes Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie, Helena Kurowska - prezes Koła OZŻBCh, przyjaciele szkoły: Maria Kołacz, Joanna Legwant, Zygmunt Leszczyński, Jan Orawiec. Poranek patriotyczny przygotowały nauczycielki: Z. Rutkowska i A. Tyban.

(ZR)